Breadcrubs
single


Futbol Okullarının Faydaları?

Futbol Okulları ile ilgili olarak faaliyetleri kayıt altına almak kadar önemli bir diğer adım ise kayıt altına alınan futbol okullarına eğitim desteği vermek. Bu sebeple öncelikle çocuk futbolu için hazırlanan eğitim müfredatları futbol okulları ile paylaşılmaktadır. Futbol Okullarında görev alan antrenörlerin bu içerikle çalışmalarını yönlendirmeleri ve ülke genelindeki çocuk futbolu eğitimine bir standart getirilmesi büyük önem taşımaktadır. Futbol Okulları antrenörleri ile paylaşılan eğitim müfredatının aynı zamanda antrenörlerin gelişimlerine de katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Futbol Okullarının kayıtlarını sağlıklı tutabilmeleri , antrenman programlarını kayıt edebilmeleri ve her türlü mali takip işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için sadece futbol okulu idari sorumlusunun şifre ile giriş yapabileceği bir yazılım TFF tarafından hazırlanmıştır. Web tabanlı hazırlanan bu yazılım tüm kayıtlı futbol okullarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.

TFF tarafından gerçekleştirilen düzenli denetimler sonrasında farklı il/ilçelerde şubeleri bulunan futbol okullarının standart eksiklerini tespit edebilmesine yardımcı olunacaktır.

Yeterlilik belgesine sahip olan futbol okulları sınıflandırma sonucu marka değerlerini yükseltmiş olurlar.