Breadcrubs
single


Sporcu Kuralları

 1. Sporcular antrenmanlardan önceki akşamlarda erken yatmalı bir sonraki güne uykusunu almış zinde ve formda kalkmalıdır.
 2. Futbol okulumuz tarafından dağıtılan sporcu beslenmesi kurallarına uyulmalı, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemekleri aksatılmadan mutlaka yenilmeli, sabah ve öğle arası, öğleyle akşama arası da ara öğünler tüketilmelidir.
 3. Beslenmeler antrenman veya maçlardan en az 2-3 saat önceden yapılmalıdır.Antrenman veya maçlara kısa bir süre kala sıvı tüketimi haricinde asla bir şey tüketilmemelidir.
 4. Asitli içeceklerden uzak durulmalı. Asitli içeceklerin yerine sindirimi kolay, sıkılmış taze meyve suları içilmelidir.
 5. Sporcular antrenman başlamadan 15 dk.önce tesislere gelerek antrenman öncesi son hazırlıkları yapmalıdır.
 6. Antrenmana gelen sporcular mevsim koşullarına göre soyunma odalarında giyinmeli saha içerisine kesinlikle çanta,mont vb. araç ve gereçler sokulmamalı.Değerli eşyalar cep tel,saat vb.eşyalar kayıt ofisine yada emanete bırakılmalıdır.
 7. Antrenman başlamadan antrenörler izin vermeden antrenman sahasına girilmemeli.
 8. Sporcu sakatlıklarını önlemek amacıyla ısınma hareketleri yapılmadan toplara asla uzun vurulmamalı.
 9. Antrenmanlara Futbol okullarımızın vermiş olduğu GS lisanslı ürünlerle çıkılmalı, başka bir renk ve tipte kıyafetlerle sporcular antrenmanlara yapmamalı. (Yazın forma,şort,çorap kışın eşofman takımı gerekirse yağmurluk)
 10. Antrenman sonrasında ise terli kıyafetler soyunma odasında değiştirilmeli, tesislerde duş alınmalı saç kurutma makineleri ile saçlar iyice kurutulmalıdır.
 11. Antrenman veya maçlardan sonra en az 45 dakika evde istirahat edilmeli. (Ayaklar 45 derecelik açıyla duvara veya herhangi bir yere kaldırılarak pasif dinlenilmeli kitap okunmalı, TV izleme vb.)
 12. Sporcular Antrenman esnasında tribündeki yakınlarıyla (anne, baba, abi, abla, arkadaş vb.) hiç kimseyle antrenöründen izin almadan iletişim kurmamalı, su veya diğer temel ihtiyaçları karşılamak için antrenörlerden izinsiz olarak antrenman sahasını terk etmemelidir.
 13. Hastalık, dershane kötü hava koşulları çeşitli aileyi sebeplerden dolayı antrenmana gelemeyecek olan sporcular veya velileri futbol okulu yönetimine bilgi vermelidir.
 14. Antrenman sahasında veya tesislerde Galatasaray futbol okulu sporcularına yakışmayacak tutum ve davranışlardan kaçınılmalıdır.(kavga, şaka, yüksek sesle konuşarak çevreye zarar verme vb.)
 15. Antrenman sonunda saha içerisinde kullanılan araç ve gereçler; top, yelek, huni vb. araç ve gereçler takım halinde toparlanarak malzeme odalarına götürülmelidir.